Pełne FUN'u

Zajęcia dodatkowe

„Jeżeli od najmłodszych lat będziemy pokazywać dzieciom ich mocne strony, nie będą miały one problemu z nazwaniem i wskazaniem ich w dorosłym życiu. Na talentach właśnie budujemy swoją siłę i motywację do pokonywania kolejnych wyzwań i ograniczeń”.

Robert Sowiński

„Podstawowym zadaniem szkoły nie jest poprawianie wyników egzaminów, ale stwarzanie warunków do nauki”.

Pamiętajmy przy tym, że nauka nie odbywa się tylko w klasie. O życiu uczymy się także bardzo dużo poza szkołą. Dlatego też Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa RISE stara się, aby jej uczniowie mogli nauczyć się wiele o świecie nie tylko z lekcji, ale i z własnych doświadczeń.

01.

Be Smart

To kurs szybkiego czytania, zapamiętywania i efektywnego uczenia się.

Zależy nam na tym, aby na tych zajęciach dzieci po prostu polubiły czytanie i nauczyły się czytać nie tylko szybko, ale także ze zrozumieniem. Dlatego też na zajęciach „Be Smart” uczymy najmłodszych zgodnie z kursem MEMO.

MEMO to zarazem kurs kreatywności, myślenia i twórczego działania. Twój malec zrozumie podczas niego, jak działa mózg i w jaki sposób uczyć się szybko, łatwo i przyjemnie. To wiedza przydatna na całe życie.

02.

Być jak Ignacy, czyli z nauką za pan brat

Chcemy zapewnić Twojemu dziecku edukację na miarę XXI wieku. Dlatego ważne są dla nas przedmioty ścisłe. W Dwujęzycznej Szkole Podstawowej RISE prowadzimy zajęcia o nazwie „Być jak Ignacy”, za których przygotowanie odpowiada Fundacja PGNiG „Być jak Ignacy” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki i Polskiego Radia.

Zadaniem tej akcji jest przedstawienie małym ludziom postaci naukowców, zarówno tych z przeszłości, jak i współczesnych, a także ich odkryć. Dzieci będą miały okazję poznać ludzi nauki. Wspólnie z nimi doświadczą niezwykłego świata wiedzy. Twój malec dowie się wielu ciekawych rzeczy i pozna ważne teorie naukowe. To wszystko w formie zabawy i wspólnego odkrywania świata, która jest przystępna dla dzieci.

03.

Mały przedsiębiorca

Na tych zajęciach dzieci nauczą się prowadzenia własnej firmy. Lekcje mają przyjazną formę i obudzą w dziecku ducha przedsiębiorczości. W Dwujęzycznej Szkole Podstawowej RISE wspieramy małych przedsiębiorców poprzez:

Jesteśmy też otwarci na pomysły dzieci. Czyż nie na tym polega bowiem własna działalność?

Zyski zebrane przez dzieci zostaną przeznaczone na wybrane przez nie cele. Decyzję podejmujemy wspólnie z uczniami.

TUS Trening Umiejętności Społecznych Andrychów
04.

TUS - Trening Umiejętności Społecznych

To cykl zajęć realizowanych w grupie rówieśniczej, podczas których dzieci są pod opieką certyfikowanego trenera TUS, który uczy jak budować satysfakcjonujące relacje z innymi, jakie zachowania są społecznie akceptowalne, a jakie nie, jakich granic nie należy przekraczać. Uczestnicy uczą się odczytywać i nazywać emocje, gesty i mowę ciała. Umiejętności te ćwiczone są podczas zabaw i gier a przede wszystkim poprzez tworzenie przez terapeutów sytuacji społecznych umożliwiających przełamania błędnych schematów i sposobów reagowania.
05.

Do it Yourself!

W naszej szkole przykładamy też dużą wagę do edukacji w zakresie zajęć praktycznych. Pozwolą one młodym ludziom rozwijać swoją wyobraźnię. To także kolejna szansa na odkrycie swoich pasji i mocnych stron. Dzięki temu będą oni lepiej przygotowani do codziennego życia.

W najbliższym czasie planujemy zajęcia z lutowania, gotowania, szydełkowania, szycia, budowy karmników, ogrodnictwa.

06.

Forest adventure

Chcemy, aby nasi uczniowie byli też otwarci na przyrodę. Dlatego raz w miesiącu wychodzimy do lasu, aby oglądać naturę i dzikie zwierzęta oraz zmiany zachodzące w tym środowisku. Następnie rozmawiamy o tym na lekcjach. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały również w naszym ogrodzie. Chcemy też często wyjeżdżać na wycieczki, zarówno te bliższe, jak i dalsze oraz na zielone szkoły (począwszy od klasy 3).

07.

Zajęcia artystyczne i teatralno-muzyczne

Zależy nam również na rozwijaniu talentów u dzieci, toteż chcemy, aby wyrobiły w sobie pasję do sztuki. Każdy z uczniów będzie mieć możliwość wzięcia udziału w tego typu zajęciach. Pozwoli im to pracować nad autoprezentacją, walczyć z tremą, poprawiać wymowę i dykcję, a także rozwijać swoją kreatywność.

Zajęcia artystyczne i teatralno-muzyczne Andrychów małopolskie
08.

Chess Master (kółko szachowe)

Pragniemy zaszczepić u naszych uczniów pasję do tej królewskiej gry. Nie trzeba mówić o tym, jak bardzo rozwija ona logiczne myślenie, a także wpływa na inteligencję.

Oferta naszych zajęć dodatkowych jest bardzo bogata i z pewnością Twoje dziecko znajdzie u nas coś dla siebie. Ponadto, pamiętaj, że stawiamy na wszechstronny rozwój, dzięki czemu Twój malec wyniesie z zajęć nie tylko wiedzę książkową, lecz także praktyczną.

Dołącz do naszej szkolnej rodziny!

Trwają zapisy do klas 1, 2 i 3!