Nauka języka angielskiego

Stawiamy na dwujęzyczność

„Dwujęzyczne dzieci lepiej niż ich jednojęzyczni rówieśnicy radzą sobie z planowaniem, myśleniem abstrakcyjnym i wychwytywaniem istotnych informacji, są bardziej kreatywne i łatwiej uczą się kolejnych języków…”.

Anna Martowicz

Polonistka, doktor językoznawstwa na Uniwersytecie w Edynburgu.

W dzisiejszym świecie język angielski nie jest już językiem obcym. Można z całym przekonaniem powiedzieć, że jest to w pewnym sensie drugi język ojczysty. Zależy nam na tym, aby otoczyć nim naszych uczniów już od najmłodszych lat. Spowoduje to, że wyrosną one niejako w tym języku i stanie się on dla nich codziennością. Sprawi to, że u dzieci zniknie bariera komunikacyjna i traktować będą drugi język jako swój ojczysty.

Nauka języka angielskiego ma także wiele innych zalet. Przyczynia się do ogólnego rozwoju mózgu poprzez tworzenie nowych połączeń neuronalnych. Dzięki temu pracuje on sprawniej i pozwala osiągać lepsze wyniki w nauce.

Dwujęzyczność w RISE

W naszym miejscu do nauki, oprócz podstawy programowej, najmłodsi będą mieć dodatkowo cztery godziny angielskiego. W klasach 1-3 daje to w sumie 6 jednostek lekcyjnych, z kolei w klasach 4-8 – 7 jednostek lekcyjnych.

Dzięki dwujęzyczności Twoje dziecko rozwinie nie tylko swoje umiejętności językowe, lecz także będzie lepiej przyswajać wiedzę w szerokim spektrum jej znaczenia. Nauka języka angielskiego to same korzyści.
Dołącz do naszej szkolnej rodziny!

Trwają zapisy do klas 1, 2 i 3!